one way vision

One Way Vision Nedir?

Dijital baskı reklam aracının çeşidi tir. Baskı yapılırken sabitlenecek alan beyaz renkli olmasına özen gösterilir. Yapılacak boyalarda alttaki zeminin gözükmemesi ve dikkat çekmemesi adına arka fonun beyaz renkli olmasına özen gösterilmelidir.

Yapıştırılacak olan fonun arka tarafı siyah renklidir. Siyah renkli olmasının neden ise camlara uygulanacak olan one way vision reklam aracının iç mekanın dan baktığınızda görülmemesi olmaktadır. Cam üzerinde pürüzlerin olmaması ve göze hitap etmeyen, güzel gözükmeyen görsellerin yer almaması amaçlanır. One Way Vision ile içeriden dışarı baktığınızda görebilirsiniz fakat dışarıdan içeri baktığınızda görmeniz mümkün değildir.

One Way Visionun Kullanım Alanları Nelerdir?

Dijital baskı çeşidi olarak one way visionun kullanım alanları için en ideal olan bölge cam yüzeylerdir. Cam yüzeyin olduğu her alanın kullanıma son derece uygun olduğu görülmüştür. Arka fonun siyah olması ile iç taraftan bakıldığı zaman göze çarpan bir kusur oluşturmaz. Genellikle cam ile kaplı olan binalarda giydirme durumu olarak bu baskı çeşidine gerek duyulur. Ara camlara eklenen logolar için bu tekniğe başvurulur. Bunun yanı sıra mağaza vitrinlerinde de bu tekniğe özellikle başvurulur.

One Way Vision Avantajları Nelerdir?

En dikkat çeken özellik olarak binaların dışından bakıldığı zaman içerinin görünmemesi ama içeriden bakıldığı zaman dışarının görülmesi olmasıdır. Kalınlığı genellikle 0.15 ila 0.20 mm arasındadır. Kullanılan malzemenin yapışkanı ile delik çaplarının ufak olması oluşacak görüntü kalitesini arttırır.  Her ne kadar ince yapılı bir malzeme olsa da dayanıklılığıyla olumsuz hava şartlarından asla etkilenmez. Solvent bazlı boyaların kullanımı ile dış etkenlere karşı baskının dayanıklılığını artırdığı görülür.

One Way Vision Fiyatı Nedir?

Burada da fiyatları etkileyen bir sürü etken vardır. Bunların başında binaların çapları gelir. Binaların çapları ne kadar yüksek olursa kullanılan malzemenin çapı da o denli artar. Bununla birlikte belirlenecek fiyatta da bir hayli artış görülür. Daha sonra ise baskının uygulanacağı  alan ve kullanılacak olan modelin kalitesi one way visionun fiyatlarının belirlenmesinde etken bir rol oynayan en önemli özelliktir.

© Copyright 2021 Cam Filmcisi Burada. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım Polat Sarıçiçek