siyah folyo

Siyah Folyo Nedir?

Siyah folyo, aracın dış etkilerden korunmasından tutunda boya hatalarının ve çiziklerin saklanmasına karşın zevke bağlı olarak otomobilin dış yüzeyinin kaplanmasıdır. Kapı, motor kaputu, bagaj kapağı içleri haricinde, üzeri boyalı, pürüzsüz tüm yüzeyler uygulanır.

Avantajları olduğu gibi dezavantajları da var. Siyah folyo dekoratif süsleme, estetik görünüm sağlayarak istediğiniz gibi aracınızı kişiselleştirmeyi sağlar. Siyah folyo kaplamanın dezavantajı biri de tek yönlü renk değişimlerinde kapı içleri, kaput ve bagaj kapağı içleri kaplanamaz. Bu yüzden eski rengin izleri görülür. Bu tip durumlarla karşılaşanlar lokal boya uygulaması yaparak bu dezavantajdan kurtuluyor.

Siyah folyo kaplamak için ne kadar vuruk ve göçük varsa düzelttirmeniz gerekiyor. Kaplama işlemi için gerekli bir zaman tanınır. Bu zaman kaplanacak alana göre değişiklik kazanıyor. İşlem genel haliyle bir veya bir buçuk gün sürüyor. Panoramik cam tavan için bu süre bir saat ile yarım gün arasında değişiklik gösteriyor.

Kaplama yapılan araçların bakımı olarak, araçlar yıkanırken aşırı tazyikli su kullanılmasından kaçınılmalıdır. Tazyik folyonun yapışma noktalarını yok edebilir, bunun için eğimli bir şekilde aracınızı yıkayabilirsiniz. Folyolara rengini koruması için boya koruma işlemi uygulanır.

Siyah Folyo Kullanım Alanları

Düz ve pürüzsüz tüm yüzeylerde kullanabilirsiniz. Su, nem ve sıvı yüzey temizleyicilere karşı dayanıklıdır. Arabalar dışında duvar, cam, ahşap, plastik, metal, fayans, dolap, masa dahi kaplayabilirsiniz. Bunlarla beraber aracınızın kapısında, motor kaputunda, bagaj kapağınızın içleri harici üzeri boyalı pürüzsüz tüm yüzeyler de uygulanır.

Siyah Folyo Avantajlar

Siyah folyo süsleme ve estetik görünüm katar. İstediğiniz şekilde kaplayabilirsiniz. Bu araca renk katar ve güzel bir görünüm sağlar. Folyo ile kaplanan yüzeyler UV ışınları etkilerine maruz kalmadığı için boyanın solmasını engeller. Matlaşmaz ve bunun yanı sıra asit yağmuru, kar gibi doğal etkenlerden aracı korur.

Siyah Folyo Fiyatı

Folyo kaplama işlemi 1.250 TL – 2.500 TL arasında değişiklik gösterebiliyor. Panoramik cam tavan görünümü için yapılacak folyo kaplama işlemi ise 200 TL’den başlıyor.  Araca, modele ve kaplanacak alana göre fiyatlar değişiklik gösterir.

© Copyright 2021 Cam Filmcisi Burada. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım Polat Sarıçiçek