renkli cam filmi

Renkli Cam Filmi

R43 olarak ta bilinen cam filmi çeşidi tir. Fabrikadan yeni çıkmış araçlara takılır. Karatılmış be opak siyah rengindedir. R43 Cam filmi renkli camlar arasında yer alır. Günümüz trafiğinde çok fazla araç yer alır. Bu araçların bir kısmı kadarı cam filmi uygular.  Sonradan taktırmanın yasak olduğu cam filmi sadece fabrika çıkışlı olan araçlarda uygulanabilir. Arka camlara, aracın ön camına, sağ ve sol aynalara  uygulanamaz. Tek uygulanacak olan yer arka camdır. Fakat fabrika çıkışlı araçlarda sağ ve sol camlarda da kullanılabilir.

Renkli Cam Filmi Kullanım Alanları

Arabaların camlarında kullanılabilir. Fakat her tarafında değil. İzin verilen, yasal olan belirli camlarda. Fabrika çıkışlı araçlarda arka, sağ ve sol camlarda da kullanılabilir. Aracınız fabrika çıkışlı değilse bu kullanım size yasaktır.  Fakat son yapılan açıklamalar doğrultusunda cam filmi R43 yani renkli cam filmi olan araçların ceza alması söz konusu değil.

Renkli Cam Filminin Avantajları

UV ışınlarından korur. Güvenli yapışkan avantajı sağlar. Güneşin gönderdiği IR, UV ışınlarını  önler, VLT ışığını renklendirme oranında geçirir. Renkli cam filmi ısı engellemesi yaptığı için yakıt ekonomisine de katkı sağlar. Aracın soğutulması için kullanılan klimalar motordan %15 ila %20 arasında bir güç çeker. Bunların yanı sıra araç kullandığınız sırada, aracın veya dışarıdan metal bir parçaya çarpan güneş ışınları gözünüze yansıma yapabilir. Özellikle de kullanılan kol saati, vites kolu gibi metal eşyaların sürücünün göz kamaşmasına neden olan başlıca sebeplerdir. Tüm bunların yanı sıra yaz aylarında sıcak koltuklara oturmak, sıcak vites kolu gibi yaşanan konforsuzluklar ortadan kalkar.

Renkli Cam Filmi Fiyatı

Aracınızın çeşitli yerlerini kaplayacağınız için fiyat konusunda da çeşitli olacaktır. Kaput için ayrı, camlar için ise ayrı fiyatlar oluşur. İnternet ortamında yaptığınız araştırmalar sonucu ile buna en iyi şekilde bir fiyat görüp bütçenize uygun alabilirsiniz. İnternet ortamının yanı sıra filmleri satan birçok yer vardır. Satan yerlere gidip te hangi bölgeyi kaplayacağınızı söylediğiniz taktirde o bölge için farklı fiyat ortaya çıkar.

© Copyright 2021 Cam Filmcisi Burada. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım Polat Sarıçiçek