01
Kas

One Way Vision Hakkında

One Way Vision Nedir?

One way vision, halk arasında delikli folyo olarak adlandırılmıştır. Şimdi bu tanımı biraz daha açıklayıcı hale getirelim. One way vision binaların cam yüzeylerine entegre edilen bir çeşit reklam tanıtım uygulamasıdır. Bunu cephe giydirme olarak da tabir edebiliriz. Bu işlem yapışkanlı PVC ile yapılmaktadır. Bu yapışkanlı PVC yani one way vision’un kalınlığı ise 0.15 – 0.2 mm aralığındadır.

One Way Vision’un delikli yapıda olmasının sebebi camın içeriden bakıldığında dışarıyı sanki bir sticker yokmuş gibi göstermesidir. Yazının devamını takip ederek daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

One Way Vision Kullanım Alanları

Günlük yaşamda birçok yerde gördüğünüz özel camlar bu cephe giydirme yöntemi olan one way vision sayesinde yapılmaktadır. Marketler, petrol şirketleri, mağazalar, kafe restoran ve benzeri işletmeler ve reklamını yapmak istediğiniz her türlü işletmenin camlarına uygulanmaktadır. Tasarım bakımından istediğiniz tasarımı uygulatma olanağınız bulunmaktadır. İsterseniz şirketinizin tanıtımını sağlayacak amblem ve logoları cama yansıtabilir, isterseniz tanıtmak istediğiniz bir ürünü cam üzerinde göstererek reklamınızı yapabilirsiniz.

Tabii ki bu işlem uygulanmadan önce yapılması gereken önemli detaylar vardır. Bunlardan ilki reklamın entegre edileceği yüzeyin fotoğraflarının detaylı şekilde çekilmesi, ölçülerin alınması, özellikle köşe bölgelerin detaylı şekilde görülmesi en önemli noktadır. İkinci olarak tasarımın entegre edilecek cama uygun olması gerekmektedir. Bunlardan sonra çekilen fotoğraflar bilgisayar ortamına aktarılır ve grafik tasarım web üzerinden deneme için hazırlanır ve müşteriye gösterilir. Bu sayede hem one way vision uygulamasını yapacak firma hem de müşteri işini garantiye almış olur.

One Way Vision Üretim Süreci

Ölçüler alınıp web tasarımları denendikten sonra sıra üretime gelmektedir. Bu noktada işin çok titiz ve özenli yapılması gerekmektedir. Çünkü grafik anında yapılan en ufak bir baskı hatası, montaj sırasında kendisini belli edip camın görüntüsünü bozacaktır. Bu yüzden bu çalışma işinde uzman kişilere bırakılacak bir iştir. Cam Filmcisi Burada ürünleri ve çalışanları sizler için en kaliteli hizmeti vermek adına çalışmaktadır. Daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilir, kararınızı verebilirsiniz.